Władze Krakowa

Najważniejszym z trudnych utrudnień w lwiej części miast w Polsce jest stan dróg. Nasze miasta nie są dostosowane do tak dużego natężenia ruchu, jaki został zapoczątkowany przez wzrost liczby aut na krajowych szosach. Z tego powodu główną z najbardziej istotnych inwestycji które musi podjąć niemalże każde miasto jest inwestycja w transport i komunikację. Drogi i komunikacja miejska to priorytet, który da przestrzeń na to by polepszyć wygodę mieszkańców jak również usprawni całokształt infrastruktury Krakowa.

Spośród innych gmin, inwestycje komunikacyjne w Krakowie silnie się wybijają. Krakowianie w referendum opowiedzieli się za metrem, ale przed tym jak metro powstanie, w rozwój komunikacji miejskiej oraz nawierzchnie drogowe trzeba włożyć dużo środków . Spośród ważniejszych decyzji finansowych warto podkreślić:
całkowicie elektryczną nitkę autobusów – pierwszą w kraju,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Oprócz tego, w planach miasto ma inwestycje w przynajmniej kilkanaście nowych dróg dojazdowych między już wybudowanymi drogami oraz remonty istniejących połączeń autobusowych i połączeń podmiejskich.
Krakowianie napraw nie znoszą – problemy w komunikacji i dotarciu do biur przeszkadzają na co dzień. Warto zaś pamiętać, że bez inwestycji infrastruktura nie może się poprawić i by było wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.Jacek Majchrowski prezydent
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie następne drogi, ale również lepszej odporności powierzchnia dróg, która będzie lepsza i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów może być odporna na ścieranie powierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje jeszcze wielu zmian i inwestycji, aby poruszało się po mieście wygodnie. Zarówno autem, ale również komunikacją miejską. Ale da się zauważyć jasno, że wszystko jest na najlepszej drodze do tego, by Krakusom mieszkało się tu naprawdę miło i przyjemnie.